GRANGE NEWS PEASANTS CROPS PLOUGHING! LINKS GUESTBOOK

°Další fotodůkazy podepřené tvrdými audiofakty°
 
A po redakční uzávěrce nám sem přišly ještě tyto následující další důkazy o hudebních aktivitách našich příbuzných, povětšinou bratranců z různých kolen, podpořené tvrdými fakty hudebních nahrávek všelijakých bratranců Veverkových.
(A pokud někdo někde objevíte nějaké další nahrávky nějakých historických bratranců Veverkových, neváhejte nám je také poslat! Poslané nahrávky podrobíme důkladnému historicko-faktografickému zkoumání a pokud se prokáže, že je nahráli opravdu nějací potomci nebo předci bratranců Veverkových, určitě je zde také zveřejníme!)
 
 
Tuto jednu fotografii, dvě daguerrotypie a dokonce i jednu zcela autentickou nahrávku (poslechnout si ji můžete ZDE) našich velmi povedených bratranců z pátého kolene nám poslal pan Jarabák z Rybitví, jeden z posledních žijících pamětníků Františka a Václava Veverkových.
A zde je navíc odkaz i na jedno video - poslal nám ho opět pan Jarabák, děkujeme! - i u něj byla autenticita a souvislost s tou první fotografií po důkladném historickém pátrání a zkoumání rovněž bezesporně potvrzena.
   
... a ještě jeden z posledních žijících pamětníků - Byl Pes na dvorku rodného gruntu Františka a Václava Veverkových - jím zaslanou nahrávku těchto našich dalších famózních bratranců si můžete poslechnout ZDE.
   
   
A zcela samozřejmě zde nemohou chybět ani naši opravdu velmi kujóóónští bratranci, opět odněkud z katastru obce Rybitví na Pardubicku (nebo na Slánsku?) - na této fotografii se právě chystají nakráčet do světově proslulého nahrávacího studia přímo v historickém srdci Pardubic, aby se tak zapsali do historie právě v té době vznikajícího alternativního mecho-rocku.
Jejich všem zajisté dobře známou nahrávku z pod mechu a kapradí ze studia, které se díky této fotografii stalo světově proslulým, si můžete poslechnout ZDE. A ještě jedna nahrávka z podobného soudku, nahraná tentokrát 11. 5. 2007 v pražském rockovém klubu Vagon, je k tanci a poslechu dostupná ZDE (... a ještě dva velmi vykutálené covery na kujoonském Youtube naleznete zde a zde. A samozřejmě ofiko Pochod trpaslíků, bez toho by to tu jistojistě nešlo, zde.)
   
A ještě jedni naši poněkud domgatičtější bratranci z Rybitví - tentokrát z toho u Brna.
Míru jejich Dogma Artu můžete posoudit na raritní nahrávce z 21. 3. 2019 ze Mlejna ve formátu mp3 ZDE.
   
... A opět Rybitví u Brna ... a opět strojem času šalinó poslaná hudební inspirace Siru Jethro Tullovi zhruba někam do přelomu 17. a 18. století ... a opět náš bratranec Zdeněk 'Němda' Veverka, tentokrát o trochu méně dogmatický - a o to více však Quanti Minor&Major-is it not spirit of Jethro Tull? Yes, it is. Of course.
Oblíbenou píseň Sira Jethro Tulla "What The Wine Knows", kterou Sir Jethro Tull prvně slyšel během své poznávací cesty nejen po střední Evropě v jednom místním moravském sklípku (ve kterém prvně v životě zažil na vlastní kůži ony pověstné moravské Pijácké mravy, o kterých do té doby pouze slyšel, aniž by uvěřil) a zaujala ho natolik, že ji přebásnil do staroangličtiny a dokonce i zařadil do svého právě v té době vznikajícího klasického jethrotullího repertoáru, si v originálním moravském provedení můžete poslechnout ZDE.
 

Vámi zaslané nahrávky a fotografie předků nebo potomků bratranců Veverkových sem po readakční uzávěrce ještě zařazuje Bilbo Veverka, praprasynovec

<< BACK to
The Decemberists in photos after editorial deadline
<< BACK
to All texts